Ostatnie pożegnania śp. ks. Włodzimierza Torbusa

Siódmego marca odszedł do Boga ks. kan. Włodzimierz Torbus, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku. Od 1981 roku związany z rogoźnicką parafią. 

Pamiętam pierwszą wizytę w parafii. Zatrzymałem się na wzgórzu obok krzyża. Roztaczał się stamtąd wspaniały widok na miasteczko. Pomyślałem, że jest to bardzo podobne miejsce do Nazaretu w Ziemi Świętej

to słowa śp. ks. Włodzimierza Torbusa gdy pierwszy raz jego oczom ukazał się Rogoźnik

Odszedł do Pana Boga w wieku osiemdziesięciu czterech lat, po 61. latach kapłaństwa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

  • 10 marca od godziny 18:00 do godziny 21:00 odbyło się czuwanie modlitewne w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku.
  • 11 marca w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku o godzinie 10.00 odbyło się czuwanie modlitewne, a o godzinie 12:00 Msza Święta pogrzebowa i eksporta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.
  • Po Mszy Świętej przewiezienie trumny z ciałem śp. ks. kan. Włodzimierza do Koziegłówek (archidiecezja częstochowska). Zmarły ks. Włodzimierz, zgodnie z własną wolą, pochowany został w grobowcu ze swoim rodzicami na cmentarzu parafialnym w Koziegłówkach – parafia pw. św. Antoniego Padewskiego. 

źródło:bobrowniki.pl

Tagged : / / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *