Ośmiu radnych za budową hali w Rogoźniku

14 maja odbyła się XXII Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy Bobrowniki, podczas której radni podejmowali uchwałę dotyczącą zmiany budżetowej, budżetu i w budżecie Gminy Bobrowniki na 2020 rok. Ważyły się losy budowy hali sportowo – widowiskowej w Rogoźniku.

Zaktualizowanie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy na lata 2020-2030 wynika z konieczności zapewnienia środków własnych na rozpoczęcie inwestycji, ale także na budowę dróg w Sączowie i w Bobrownikach.

We wczorajszej sesji uczestniczyło czternastu radnych, z czego ósemka z nich zaakceptowała zmiany w budżecie, a co za tym idzie dała zielone światło na budowę hali. Głos za był bardzo ważny, ponieważ w innym przypadku gmina utraciła by działkę, którą otrzymała zupełnie za darmo z ówczesnej Agencji Nieruchomości Rolnych.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa obiektu. W ubiegłym roku gmina otrzymała dofinansowanie na inwestycje. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie wynosi 4 mln 750 tysięcy złotych. Metropolitarny Fundusz Solidarności to dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy. Metropolia wesprze budowę w kwocie ponad 1 mln 500 tysięcy. Warto dodać, że dofinansowanie będzie również do Odnawialnych Źródeł Energii na kwotę przeszło 1 mln 400 tysięcy złotych.

źródło: bobrowniki.pl

Tagged : / / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *