Budowa Bazy Paliw na terenie MPL Katowice

Nieruchomość obejmuje swoim obszarem działki, zabudowane infrastrukturą składu bazy paliw wraz z bocznicą kolejową, zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Katowice-Pyrzowice.

Bocznica kolejowa przystosowana do przyjmowania taboru ciężkiego w całości swojego obszaru zbliżona jest kształtem do łukowatego wieloboku. Przedmiotowa bocznica stanowi odgałęzienie linii kolejowej Tarnowskie Góry – Zawiercie.

Obwieszczenie Wojewody Śląskiego z dn.06.07.2020r o wydaniu decyzji nr 1/2020 o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego dla zadania pn „Budowa Bazy Paliw na terenie MPL Katowice”.

Tagged : / / / /

Mobilne biuro Czystego Powietrza

Wystartowało Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadać na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje.

Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biuro odwiedzi naszą gminę już za tydzien w poniedziałek tj. 31 sierpnia. Spotkanie odbędzie się na parkingu przy Biedronce przy ulicy Polnej 58 w Bobrownikach. Będzie trwało od godziny 13:30 do godziny 17:00 z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

Tagged : / /