Krajowy trening sprawności syren

W dniu 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W ramach treningu emitowany będzie – dźwięk ciągły trwający trzy minuty – ostrzegający odwołanie alarmu.

W związku z powyższym na terenie gminy, w w/w terminie i czasie zostaną włączone syreny alarmowe usytuowane na remizach OSP.

Podsumowanie akcji gaśniczej w Sączowie

1.200.000 zł – na tyle wstępnie wyliczono koszty akcji gaśniczej składowiska materiałów tekstylnych w Sączowie. W akcji ratowniczej uczestniczyło: 29 Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej, 15 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych, jedna grupa specjalistyczna Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego oraz śmigłowiec. Ponadto do działań skierowano Policję, Służbę Leśną, Pogotowie Energetyczne i 4 koparko-ładowarki.

Do zagaszenia sobotniego pożaru zużyto 400m3 wody oraz 8360 m3 środków pianotwórczych.

Akcję gaśniczą nadzorował Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego st.bryg. Adam Wilk oraz Komendant Powiatowy PSP w Będzinie st.kpt. Arkadiusz Spera.

Na tym nie koniec akcji gaśniczej. Przez najbliższe dni, teren będzie monitorowany kamerami termowizyjnymi, i w razie ponownego zapłonu pogorzeliska prowadzone będą dalsze działania ratownicze.

Źródło: bobrowniki.pl