Bike Atelier 6 września!

6 września na terenie gminy Psary odbędzie się wyścig kolarski Bike Atelier MTB Maraton. Impreza tradycyjnie startuje na stadionie LKS „Iskra” Psary. W związku z wyścigiem mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym.

Zawody zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Niestety w tym roku ze względu na reżim sanitarny wprowadzony w związku z COVID-19 impreza będzie miała ograniczony charakter: nie będzie wyścigów dla dzieci, a wyścigi dla dorosłych będą dwa i każdy ze zmniejszoną liczbą startujących (do 250 osób). Ponadto wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.

Bike Atelier 2020 PRO - Przebieg trasy
Bike Atelier 2020 PRO – Przebieg trasy
Bike Atelier 2020 PRO - Wysokość trasy
Bike Atelier 2020 PRO – Wysokość trasy
Bike Atelier 2020 HOBBY - Przebieg trasy
Bike Atelier 2020 HOBBY – Przebieg trasy
Bike Atelier 2020 HOBBY - Wysokość trasy
Bike Atelier 2020 HOBBY – Wysokość trasy
HOBBYPRO
Start / metaStadion Iskra Psary (Psary, ul. Malinowicka 5)Stadion Iskra Psary (Psary, ul. Malinowicka 5)
Bufety1 bufet – 18 km trasy3 bufety – 14 km28 km oraz 40 km trasy
Rozjazd14 km trasy14. km trasy
Długość trasy33,5 km55,8 km

źródło: bikeateliermaraton.pl

Tagged : / / / / / / /

Ośmiu radnych za budową hali w Rogoźniku

14 maja odbyła się XXII Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy Bobrowniki, podczas której radni podejmowali uchwałę dotyczącą zmiany budżetowej, budżetu i w budżecie Gminy Bobrowniki na 2020 rok. Ważyły się losy budowy hali sportowo – widowiskowej w Rogoźniku.

Zaktualizowanie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy na lata 2020-2030 wynika z konieczności zapewnienia środków własnych na rozpoczęcie inwestycji, ale także na budowę dróg w Sączowie i w Bobrownikach.

We wczorajszej sesji uczestniczyło czternastu radnych, z czego ósemka z nich zaakceptowała zmiany w budżecie, a co za tym idzie dała zielone światło na budowę hali. Głos za był bardzo ważny, ponieważ w innym przypadku gmina utraciła by działkę, którą otrzymała zupełnie za darmo z ówczesnej Agencji Nieruchomości Rolnych.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa obiektu. W ubiegłym roku gmina otrzymała dofinansowanie na inwestycje. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie wynosi 4 mln 750 tysięcy złotych. Metropolitarny Fundusz Solidarności to dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy. Metropolia wesprze budowę w kwocie ponad 1 mln 500 tysięcy. Warto dodać, że dofinansowanie będzie również do Odnawialnych Źródeł Energii na kwotę przeszło 1 mln 400 tysięcy złotych.

źródło: bobrowniki.pl

Tagged : / / / /